Panelový byt v Přerově

Panelový byt v Přerově

Architekti Martin Gaberle, Jana Drtinová
Klient Soukromý
Místo Přerov
Fáze Studie 2020

Byt je ve třináctém patře věžové panelového domu T06-B OL. Jsme fascinováni modernistickou utopií, výhledem na industriální panorama závodů Precheza a jasným konstrukčním systémem.
K návrhu jsme přistoupili s ambicí najít současnou podobu interiéru bytu v panelovém domě. Ten samotný je pro nás inspirací.

Byt je dvoutraktový s hlubokou dispozicí. Úkolem bylo navrhnout byt pro dvě osoby s obývacím pokojem spojeným s kuchyní a jídelnou. Odstraňujeme nenosné příčky a zůstává pouze středová nosná stěna a instalační šachta. Novou dispozici vytvoří do středu umístěný překližkový box s hygienickým zázemím a šatnou, který zároveň vymezuje předsíň a odděluje ji od ložnice. Horním nadsvětlíkem box vpouští světlo do jinak tmavé předsíně. V novém obytném prostoru vzniká kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem.

Vestavěný nábytek bude, stejně jako box, z konstrukční borové překližky. Strop odhalí betonové panely a povrchově vedené osvětlení. Na podlahu jsou navržené dubové vlysy. V kontrastu k racionální dispozici stavíme motiv kruhu. Kruhový je otvor mezi ložnicí a obývacím pokojem, kruhový je tvar zrcadel a stropních svítidel.

FOLLOW US
facebook_Komon_Website instagram__Komon_Website